  • 12X12-6-4466W
12X12-6-4466W
advertisement
Manufacturer No:
12X12-6-4466W
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-12X12-6-4466W
Package:
Datasheet:
12X12-6-4466W
Description:
TAPE DBL COATED WHITE 12"X 12"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
12X12-6-4466W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    4466W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    White
  • Usage
    Holding, Joining, Mounting
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyethylene Foam
  • Tape Type
    Double Coated, Double Sided
  • Length
    12.00 304.80mm
  • Width
    12.00 304.80mm
  • Thickness
    0.0630 63.0mils 1.600mm 1/16
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
3M RP62 0.75
3M RP62 0.75" X 10"-25
3M RP62 0.75" X 10"-25