  • 1276AS-H-3R3M=P2
1276AS-H-3R3M=P2
advertisement
Manufacturer No:
1276AS-H-3R3M=P2
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-1276AS-H-3R3M=P2
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1276AS-H-3R3M=P2
Description:
Quantity:
In Stock : 1801
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1276AS-H-3R3M=P2
  • Series
    DFE322510C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.8A
  • Rated Current-Max
    1.4A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C