  • 1273AS-H-220M=P3
1273AS-H-220M=P3
advertisement
Manufacturer No:
1273AS-H-220M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-1273AS-H-220M=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
1273AS-H-220M=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 15138
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1273AS-H-220M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DEM8030C
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2A
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    126mOhm Max
  • Max DC Current
    2A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm