  • 1211P203
1211P203
advertisement
Manufacturer No:
1211P203
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-1211P203
Package:
Datasheet:
1211P203
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1211P203
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 1211P203 .
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Resistive Material
    Wirewound
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2009
  • Series
    1211
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.323 x 0.276 Facex1.252L 8.20mmx7.00mmx31.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W