  • 1210ZD226KAT4A
1210ZD226KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
1210ZD226KAT4A
HK JDW NO:
66-1210ZD226KAT4A
Description:
22μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4278
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
1210ZD226KAT4A
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 13 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    2.79mm
  • Length
    3.2mm