  • 1210YD106KAT2H
1210YD106KAT2H
advertisement
Manufacturer No:
1210YD106KAT2H
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1210YD106KAT2H
Description:
10μF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
1210YD106KAT2H
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    3.2mm