  • 1210Y2500332GFR
1210Y2500332GFR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y2500332GFR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1210Y2500332GFR
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1210Y2500332GFR
Description:
FlexiCap™ 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y2500332GFR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%