  • 1210Y2500271KFR
1210Y2500271KFR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y2500271KFR
HK JDW NO:
419-1210Y2500271KFR
Datasheet:
1210Y2500271KFR
Description:
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y2500271KFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm