  • 1210Y1K23P90CCT
1210Y1K23P90CCT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1K23P90CCT
HK JDW NO:
419-1210Y1K23P90CCT
Datasheet:
1210Y1K23P90CCT
Description:
FlexiCap™ 3.9pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1K23P90CCT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    3.9pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF