  • 1210Y1K00180JAT
1210Y1K00180JAT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1K00180JAT
HK JDW NO:
419-1210Y1K00180JAT
Datasheet:
1210Y1K00180JAT
Description:
FlexiCap™ 18pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1K00180JAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm