  • 1210Y1000184KDR
1210Y1000184KDR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1000184KDR
HK JDW NO:
419-1210Y1000184KDR
Datasheet:
1210Y1000184KDR
Description:
FlexiCap™ 0.18μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1000184KDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.18μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm