  • 1210Y0255P60CFT
1210Y0255P60CFT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0255P60CFT
HK JDW NO:
419-1210Y0255P60CFT
Datasheet:
1210Y0255P60CFT
Description:
FlexiCap™ 5.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0255P60CFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm