  • 1210Y0250474KXT
1210Y0250474KXT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0250474KXT
HK JDW NO:
419-1210Y0250474KXT
Datasheet:
1210Y0250474KXT
Description:
FlexiCap™ 0.47μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0250474KXT
    1210 (3225 Metric)
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm