  • 1210Y0250100JFR
1210Y0250100JFR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0250100JFR
HK JDW NO:
419-1210Y0250100JFR
Datasheet:
1210Y0250100JFR
Description:
FlexiCap™ 10pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0250100JFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm