  • 1210Y0160331GFT
1210Y0160331GFT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0160331GFT
HK JDW NO:
419-1210Y0160331GFT
Datasheet:
1210Y0160331GFT
Description:
FlexiCap™ 330pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0160331GFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm