  • 1210R-681H
1210R-681H
advertisement
Manufacturer No:
1210R-681H
HK JDW NO:
79-1210R-681H
Step5Bar-code shipping tag
1210R-681H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.26mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.67mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    588mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Max DC Current
    588mA
  • Frequency - Self Resonant
    160MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm