  • 1210R-473G
1210R-473G
advertisement
Manufacturer No:
1210R-473G
HK JDW NO:
79-1210R-473G
Package:
2-SMD
Step5Bar-code shipping tag
1210R-473G
  • Package / Case
    2-SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    1210R
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.26mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    163mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7Ohm Max
  • Max DC Current
    163mA
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm