  • 1210R-393J
1210R-393J
advertisement
Manufacturer No:
1210R-393J
HK JDW NO:
79-1210R-393J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 586
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
1210R-393J
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.67mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    170mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.4Ohm Max
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C