  • 1210J2508P20BFR
1210J2508P20BFR
advertisement
Manufacturer No:
1210J2508P20BFR
HK JDW NO:
419-1210J2508P20BFR
Datasheet:
1210J2508P20BFR
Description:
8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J2508P20BFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm