  • 1210J2000223KXT
1210J2000223KXT
advertisement
Manufacturer No:
1210J2000223KXT
HK JDW NO:
419-1210J2000223KXT
Datasheet:
1210J2000223KXT
Description:
0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J2000223KXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm