  • 1210J2000223JDT
1210J2000223JDT
advertisement
Manufacturer No:
1210J2000223JDT
HK JDW NO:
419-1210J2000223JDT
Datasheet:
1210J2000223JDT
Description:
0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J2000223JDT
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%