  • 1210J1K20152KXR
1210J1K20152KXR
advertisement
Manufacturer No:
1210J1K20152KXR
HK JDW NO:
419-1210J1K20152KXR
Datasheet:
1210J1K20152KXR
Description:
1500pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J1K20152KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm