  • 1210J1K04P70CCT
1210J1K04P70CCT
advertisement
Manufacturer No:
1210J1K04P70CCT
HK JDW NO:
419-1210J1K04P70CCT
Datasheet:
1210J1K04P70CCT
Description:
4.7pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J1K04P70CCT
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    4.7pF
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    1kV
  • Height
    2mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm