  • 1210J1K00331KDT
1210J1K00331KDT
advertisement
Manufacturer No:
1210J1K00331KDT
HK JDW NO:
419-1210J1K00331KDT
Datasheet:
1210J1K00331KDT
Description:
330pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J1K00331KDT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm