  • 1210J0500682GCR
1210J0500682GCR
advertisement
Manufacturer No:
1210J0500682GCR
HK JDW NO:
419-1210J0500682GCR
Datasheet:
1210J0500682GCR
Description:
6800pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J0500682GCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm