  • 1210D471J501KHT
1210D471J501KHT
advertisement
Manufacturer No:
1210D471J501KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1210D471J501KHT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1210D471J501KHT
Description:
470pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 11128
Step5Bar-code shipping tag
1210D471J501KHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm