  • 1210BB225K101NGX085T
1210BB225K101NGX085T
advertisement
Manufacturer No:
1210BB225K101NGX085T
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1210BB225K101NGX085T
Description:
2.2μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm -55°C~125°C Gold Flash Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 5213
Step5Bar-code shipping tag
1210BB225K101NGX085T
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.100W 3.18mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Gold Flash Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm