  • 12107C472KAT2A\2K
12107C472KAT2A\2K
advertisement
Manufacturer No:
12107C472KAT2A\2K
HK JDW NO:
66-12107C472KAT2A\2K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 10% 1210
Step5Bar-code shipping tag
12107C472KAT2A\2K
  • Package / Case
    1210
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    500V
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm