  • 12105C222JAT2A
12105C222JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12105C222JAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-12105C222JAT2A
Package:
1210
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
12105C222JAT2A
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.94mm
  • Length
    3.2mm