  • 12105A182JA14A
12105A182JA14A
advertisement
Manufacturer No:
12105A182JA14A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-12105A182JA14A
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
12105A182JA14A
Description:
1800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12105A182JA14A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.52mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm