  • 12102A391JAT2A
12102A391JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12102A391JAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-12102A391JAT2A
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
12102A391JAT2A
Description:
390pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12102A391JAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm