  • 1206Y5000821FCR
1206Y5000821FCR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y5000821FCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1206Y5000821FCR
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206Y5000821FCR
Description:
FlexiCap™ 820pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y5000821FCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm