  • 1206Y3004P00HQT
1206Y3004P00HQT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y3004P00HQT
HK JDW NO:
419-1206Y3004P00HQT
Datasheet:
1206Y3004P00HQT
Description:
FlexiCap™ 4pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y3004P00HQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    4pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm