  • 1206Y3000161JQT
1206Y3000161JQT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y3000161JQT
HK JDW NO:
419-1206Y3000161JQT
Datasheet:
1206Y3000161JQT
Description:
FlexiCap™ 160pF 300V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y3000161JQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    160pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm