  • 1206Y3000100KQT
1206Y3000100KQT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y3000100KQT
HK JDW NO:
419-1206Y3000100KQT
Datasheet:
1206Y3000100KQT
Description:
FlexiCap™ 10pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y3000100KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm