  • 1206Y2001P50DCT
1206Y2001P50DCT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y2001P50DCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1206Y2001P50DCT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206Y2001P50DCT
Description:
FlexiCap™ 1.5pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y2001P50DCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1.5pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5pF