  • 1206Y0160393MDR
1206Y0160393MDR
advertisement
Manufacturer No:
1206Y0160393MDR
HK JDW NO:
419-1206Y0160393MDR
Datasheet:
1206Y0160393MDR
Description:
FlexiCap™ 0.039μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y0160393MDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.039μF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm