  • 1206J6300391FCR
1206J6300391FCR
advertisement
Manufacturer No:
1206J6300391FCR
HK JDW NO:
419-1206J6300391FCR
Datasheet:
1206J6300391FCR
Description:
390pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J6300391FCR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm