  • 1206J5000121GCR
1206J5000121GCR
advertisement
Manufacturer No:
1206J5000121GCR
HK JDW NO:
419-1206J5000121GCR
Datasheet:
1206J5000121GCR
Description:
120pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J5000121GCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    120pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm