  • 1206J2000820KCT
1206J2000820KCT
advertisement
Manufacturer No:
1206J2000820KCT
HK JDW NO:
419-1206J2000820KCT
Datasheet:
1206J2000820KCT
Description:
82pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J2000820KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    82pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm