  • 1206J1000332FCT
1206J1000332FCT
advertisement
Manufacturer No:
1206J1000332FCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1206J1000332FCT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206J1000332FCT
Description:
3300pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J1000332FCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3300pF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C