  • 1206J0630471KXT
1206J0630471KXT
advertisement
Manufacturer No:
1206J0630471KXT
HK JDW NO:
419-1206J0630471KXT
Datasheet:
1206J0630471KXT
Description:
470pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J0630471KXT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm