  • 1206J0250122JXR
1206J0250122JXR
advertisement
Manufacturer No:
1206J0250122JXR
HK JDW NO:
419-1206J0250122JXR
Datasheet:
1206J0250122JXR
Description:
1200pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J0250122JXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm