  • 1206GA220KAJ1A
1206GA220KAJ1A
advertisement
Manufacturer No:
1206GA220KAJ1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1206GA220KAJ1A
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206GA220KAJ1A
Description:
22pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206GA220KAJ1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.524mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm
  • Thickness
    1.524mm