  • 1206E223K101KHT
1206E223K101KHT
advertisement
Manufacturer No:
1206E223K101KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1206E223K101KHT
Datasheet:
1206E223K101KHT
Description:
0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206E223K101KHT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.064 1.63mm