  • 1206CS-821XGLB
1206CS-821XGLB
advertisement
Manufacturer No:
1206CS-821XGLB
HK JDW NO:
3194-1206CS-821XGLB
Step5Bar-code shipping tag
1206CS-821XGLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    10.007382mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    400mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Inductance
    820 nH
  • Test Frequency
    35MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    420MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.82Ohm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.82 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT : 150 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Length
    3.56mm
  • Width
    2.16mm