  • 1206CS-561XJLB
1206CS-561XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1206CS-561XJLB
HK JDW NO:
3194-1206CS-561XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1206CS-561XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 17 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    460mA
  • Inductance
    560 nH
  • Test Frequency
    35MHz
  • Max DC Current
    460mA
  • Frequency - Self Resonant
    470MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.34Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.56 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT : 150 MHZ
  • Height
    1.52mm
  • Length
    3.56mm
  • Width
    2.16mm