  • 1206CS-471XJLB
1206CS-471XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1206CS-471XJLB
HK JDW NO:
3194-1206CS-471XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1206CS-471XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    490mA
  • Inductance
    470 nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • Max DC Current
    490mA
  • Frequency - Self Resonant
    550MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.3Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.47 µH
  • Height
    1.52mm
  • Length
    3.56mm
  • Width
    2.16mm