  • 1206CA471KAJ1A
1206CA471KAJ1A
advertisement
Manufacturer No:
1206CA471KAJ1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1206CA471KAJ1A
Package:
Datasheet:
1206CA471KAJ1A
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
1206CA471KAJ1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    10.007382mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm