  • 1206AS-R15J-01
1206AS-R15J-01
advertisement
Manufacturer No:
1206AS-R15J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-1206AS-R15J-01
Package:
1206
Datasheet:
1206AS-R15J-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1206AS-R15J-01
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Material
    Ceramic
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    310mOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    150 nH
  • Max DC Current
    750mA
  • Q Factor
    65
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    310mOhm
  • Height
    1.5mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    4mm